Kontrastní hodnota - proč je stejně důležitá jako znát své barvy

Nechala jste si určit barevný typ, ale nevíte jak vhodně barvy kombinovat?

Bohužel nestačí jenom znát své barvy, je potřeba poznat ještě vaši kontrastní hodnotu a barevný kontrast.

Právě kontrastní hodnota je základem pro správnou kombinaci a rozmístění barev po těle.

A proto na konzultaci barevné typologie určuji klientkám oba kontrasty aby věděly jak nejlépe kombinovat barvy.

kontrastní hodnota

Kontrastní hodnota se určuje dle kontrastu mezi vaší pletí, vlasy a očima. Představte si jak kontrastně byste vypadala na černobíle fotografii. Čím více kopírujete váš přirozený kontrast, tím více outfit působí harmonicky, a ladí s vámi. Proč na někom achromatické kombinace (= černá s bílou, achroma = bez barvy) vypadají úžasně? Proč na někom jiném pouze vidíme achromatický outfit, a žena se v něm úplně ztrácí nebo v něm vypadá tvrdě? Protože pouze žena, která kopíruje svou přirozenou kontrastní hodnotu v něm bude zářit.

Dle stupně kontrastní hodnoty, outfit může působit buď dynamicky a dramaticky, nebo naopak jemně a harmonicky. A tedy, pokud chcete vypadat autoritativně, neoblékejte se do kombinací málo kontrastních barev.

Možná, jste si sama všimla, že někdy v outfitu vyniknete a jindy vás outfit pohltí, i když nosíte správné barvy. A v tom vám právě pomůže kontrastní hodnota.

Kontrastní hodnota se v outfitu vždy kombinuje s vašim barevným kontrastem. Docílíte tak, že budete vždy vypadat skvěle.

Zde je příklad kombinace střední kontrastní hodnoty a barevného kontrastu. Šaty a propínací svetřík spolu tvoří střední kontrastní hodnotu, barvy mezi sebou nesplývají ani příliš nesoutěží o pozornost. S každým svetříkem se vytváří nový barevný kontrast.

střední kontrastní hodnota

Pokud pochopíte jak používat oba kontrasty už nikdy nebudete tápat nad vhodnou kombinací barev.

Vyniknete ve vašich outfitech a budete přesně vědět proč outfit funguje či nikoliv. Konec tápání, pokusů a omylů.

Tento koncept je trošku obtížnější na pochopení, pokud byste se ráda dozvěděla více, objednejte se na barevnou konzultaci. Taky si prohlédněte si můj e-shop, kde si můžete vybrat ze služeb, kurzů a ebooku.