Jak poznáte, že je to ten pravý? (outfit!)

Jste v obchodě a rozmýšlíte se, zda si máte koupit šaty nebo raději odejít než si pořídíte další nákupní omyl do šatníku?

Možná stojíte před zrcadlem a přemýšlíte zda se vám dnes podařilo vyladit outfit na jedničku.

správný outfit

Pokud si nevíte rady, tak mám pro vás postup, který sama používám:

Zvykněte si známkovat oblečení a outfity jako učitelka.

1 - výborný.

To jsou vaše hvězdy. Najdete je u sebe ve skříni na dobře viditelném místě. Cítíte se v nich úžasně, nic byste na nich neměnila. Je to láska na první pohled, do které se pokaždé opět zamilujete když si tento kousek na sebe znovu oblečete. V obchodě to poznáte podle toho, že vás zaplaví pocit radosti, stejný jako když si vytáhnete ze skříně vaše nejoblíbenější kousky.

2 - chvalitebný

Cítíte se v oblečení skvěle, ale není tolik wow jako jednička. Pořád je to super kousek nebo outfit, který ráda vytáhnete ven, abyste se mohla pochlubit, jak vám to sluší.

3 - dobrý

Nejhorší kategorie, protože právě tady je nejvíce vašich nákupních omylů. Kupujete oblečení, které “ujde” a brzy zjistíte, že se v něm úplně necítíte. Nosíte je dál, ale vždy s pocitem viny “když už jsem to koupila”. Mnohokrát si snažíte namluvit, že je to na dvojku, ale vaše nálada vás prozradí. Necítíte se v tom, a jste mrzutá.

Hledejte vaše důvody, proč si plníte šatník trojkama, abyste se jim mohla příště vyvarovat:

  • Je to z neznalosti vašeho stylu?

  • Nebo jste zjistila, že v tom vypadáte vybledle či nemocná?

  • Je to proto, že jste frustrovaná z nákupů a už nemáte sílu odporovat prodavačkám a necháte si namluvit, že vám to sluší?

  • Nebo jste prostě vědomě udělala kompromis, protože nerada nakupujete?

  • Nebo jste ten kompromis udělala, protože si potřebujete něco koupit a nemáte čas lítat po obchodech a už vůbec není čas si něco koupit online a poslat zpět, pokud by to nebylo ono?

4 - dostatečný

Ryze funkční a účelové oblečení. Všichni musíme nějaké ve skříni mít, ale nepřehánějte to! Sem taky patří oblečení na zahradu a na domácí práce, při které si nechcete zničit nebo zašpinit vaše lepší oblečení. Hlavně aby někdo nezazvonil u dveří! Ven byste ve čtyřce neměla chodit. Ano, a to platí i pro funkční oblečení jako jsou softshellové bundy a pohorky, pokud ovšem nejste na horách. Všechno funkční oblečení tedy spadá do čtyřky, protože zde se styl neřeší.

5 - nedostatečný

Snad nic takového ani ve skříni nemáte. Sem patří vše co by mělo být v recyklačním kontejneru na textilní vlákna. Jakmile je v tom díra, je to seprané, vybledlé, moli si na tom pochutnali, nebo to vypadá, že jste to vytáhla babičce ze skříně a vy přitom nejste vyznavačkou retro stylu, pryč s tím! Tato kategorie taky obsahuje vytahané, zašedlé spodní prádlo, prasklé gumičky a děravé ponožky.

Než Si něco koupíte, zeptejte se jakou tomu dáváte známku a kupujte pouze jedničky a dvojky.

Další rychlý a efektivní způsob jak zjistit zda koupit či nikoliv:

Zeptejte se sama sebe zda byste v daném outfitu chtěla potkat svého bývalého. Odpoveď vám přijde bleskově. Už žádné kompromisy, pouze jedničky. Tato metoda se hodí obzvlášť pro dny kdy nemáte moc mentální energie, nebo když vás vyčerpaly nákupy a prodavačky. Budete sama překvapena jak jste schopna okamžitě a na místě přijít s rázným rozhodnutím.

Samozřejmě si můžete celý proces ulehčit pokud poznáte svůj styl do hloubky a vaše barvy. Budete vědět na co se zaměřit a co ignorovat. Okamžitě vyřadíte nevhodné střihy a barvy a naučíte se nakupovat s efektivností vašeho muže!

A jak nakupujete vy? Máte nějakou pomůcku jak se vyvarovat nákupním omylům? Pokud se potřebujete poradit prohlédněte si můj e-shop, kde si můžete vybrat ze služeb, kurzů a ebooku.