Proč chceme změnu stylu, i když není třeba nic měnit?

proměny.jpg

Máte svůj styl a potom vás omrzí a začnete experimentovat a možná přitom zbytečně utratíte peníze za oblečení, které vám vlastně ani nesluší a vrátíte se zpět ke svému stylu nebo pořád hledáte. Proč tomu tak je? Je několik důvodů proč cítíme, že bychom něco měly změnit i když často v náš neprospěch.

  • Jste harmonicky založená žena, která potřebuje externí validaci, abyste se cítila dobře. Chcete zapadnout do kolektivu a být vždy vhodně oblečena pro danou situaci a proto se ráda ujišťujete. Chcete slyšet od partnera, kamarádek nebo kolegyň v práci, že vám to sluší. A pokud vás nikdo nezahrnuje komplimenty nebo obdivuhodnými pohledy, máte pocit, že vám něco chybí, že váš styl potřebuje změnu, abyste se ujistila, že je vše pořádku, a že jste stále atraktivní. Přiznávám se, že patřím do této kategorie. Je dobré si toho být vědoma, aby když se dostaví pochybnosti, můžete je s klidnou myslí hodit za hlavu a místo toho se třeba zeptat partnera nebo kamarádky zda vám to dnes sluší.

  • Jste svůj největší kritik a proto máte pocit, že pořád to ještě není ono, něco je potřeba vylepšit. Porovnávate se s ostatními a máte pocit, že ostatní jsou lépe oblečeni než vy. Dramatizujete a vykládate si situace ve svůj neprospěch. Namlouváte si, že ta pěkně oblečena žena, kterou jste potkala cestou do práce, vypadá takto každý den. A přitom nevíte zda-li to není jenom její nejlepší outfit a v jiném, ne tak vydařeném outfitu by jste si ji třeba ani nevšimla.

  • Nejistota z nevědění - Jeden den se cítíte nahoře, podařil se vám outfit vyladit na jedničku a druhý den se cítíte nesvá, nejste schopna zopakovat úspěch včerejšího dne a vy nevíte proč. Dost často se jedná pouze o uvědomění si co, proč a jak funguje. Už máte svůj styl, pouze nevíte jak doladit detaily.

  • Pocit nudy a stejnosti zažívá spousty žen. Máte pocit, že jste pořád stejná. Z nudy zkoušíte různé trendy a střihy oblečení, které vám nesluší a zbytečně tak investujete do oblečení, které stejně nenosíte. Máte pocit, že musíte držet krok s módou a zkoušet různé trendy, které se momentálně nabízí. Když se ale podíváme do historie, zjistíme, že osobitý styl se budoval z konzistence. Celebrity jako Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor a Sophia Loren si svým osobitým stylem vytvořily značku. Dávaly do popředí své přednosti a dobře věděly, že jejich styl byl součástí jejich image. Byly věrné svému stylu a staly se tak ikony módy.

  • Externí tlak z módních blogů, magazínů, médií, atd. V dnešni době rychlé módy na nás tlačí obchodníci a média ze všech stran ať nakupujeme a zkoušíme nové trendy nehledě na naši individualitu a rozdílné proporce. Je potřeba tomuto tlaku odolávat a proto je dobré znát svůj styl a držet se ho. Je dobré si pamatovat, že ješte nikdo nikdy nevydělal na vašem vnitřním pocitu spokojenosti.

Pokud se potřebujete poradit prohlédněte si můj e-shop, kde si můžete vybrat ze služeb, kurzů a ebooku.